Wiele osób zastanawia się jak wybrać wiertarko-wkrętarkę. Każdy, kto wykonuje prace remontowe powinien zaopatrzyć się w taki sprzęt. Aktualnie na rynku można znaleźć wiele rodzajów tego typu narzędzi. Wybór jest tak ogromny, że ciężko zdecydować się na konkretny model. Warto kierować się przede wszystkim jakością, ceną oraz rozwiązaniami technologicznymi.

Wiertarko wkrętarka - zastosowanie

Zastosowanie wiertarko-wkrętarki jest zróżnicowane i zależy w dużej mierze od wiertła, które jest umieszczone w uchwycie. Wiertarka powinna spełnić pewne potrzeby klienta:

  • żywotność baterii,
  • przenośność,
  • komfort,
  • trwałość
  • zdolność do działania w nietypowych miejscach.

Podobnie jak w przypadku potrzeb klienta, wiertarka powinna mieć długotrwałą baterię i być przenośna. Wiertło jest aktywowane poprzez naciśnięcie spustu z przodu rączki. W rezultacie uchwyt obraca się z prędkością proporcjonalną do stopnia wciśnięcia spustu.

Aby skutecznie korzystać z wiertła, użytkownik musi mieć odpowiednią siłę ręki i kontrolę palca, aby włożyć wiertło, a także zapobiec wyślizgnięciu się wiertła z ręki. Ponadto właściwe użycie musi być określone przez otoczenie, w którym wiertarka jest używana w faktoringu przy dobrym oświetleniu, stosunkowo niskim poziomie hałasu otoczenia i braku nadmiernej wilgoci.

Jak znaleźć idealną wiertarko wkrętarkę

Potencjalne problemy w działaniu wierteł mogą wynikać ze sprzęgła, uchwytu, akumulatora i obudowy. W przypadku sprzęgła akcja jest bardzo sztywna i nie zmienia łatwo kierunku. Może to prowadzić do złamania przez użytkownika przy użyciu zbyt dużej siły. W przypadku uchwytu możliwa jest awaria pęknięcia. Jak wybrać wiertarko-wkrętarkę, która poradzi sobie bez problemu z każdą sytuacją?

Po krótkiej obserwacji staje się oczywiste, że głównym celem wiertła jest obrócenie bitu z wystarczająco dużymi prędkościami i momentem obrotowym, aby wykonać zadanie. Istnieje wiele różnych bitów do wykonywania wielu różnych zadań, z których najczęstsze to wiertła i bity ze śrubokrętem. Tego rodzaju bity są używane głównie w funkcjach, które ostatecznie wiążą się w pewnym stopniu z mocowaniem dwóch lub więcej obiektów razem.

Pod względem przeciętnego użytkowania przez klientów można stwierdzić, że użytkownicy mają bardzo podstawowe potrzeby związane z wiertarkami bezprzewodowymi. Użytkownicy chcą, aby ich wiertarko-wkrętarka miała akumulator, który wystarcza na długi czas lub ma bardzo krótki czas ładowania, ponieważ poważnym utrudnieniem jest zatrzymanie projektu w celu naładowania akumulatora. W celu ciągłego użytkowania przez maksymalny okres czasu bateria pozwala, aby konstrukcja wiertła była ergonomiczna, lekka i dawała niskie wibracje.

Jak wybrać wiertarko wkrętarkę - gdzie ją kupić?

Jak wybrać wiertarko-wkrętarkę, która będzie trwała, wytrzymała oraz bardzo solidna? W dzisiejszych czasach to żaden problem, ponieważ w sklepach z narzędziami można znaleźć sprzęt, który będzie naprawdę wysokiej jakości. Jeżeli nie masz czasu, czy też sił rozglądać się po lokalnych sklepach, możesz skorzystać z oferty sklepu internetowego Pasali.pl.

Przeciętne potrzeby klientów to maksymalna moc, łatwe i względnie intuicyjne użytkowanie oraz możliwość korzystania z wiertarki w ciasnych przestrzeniach, niewygodnych narożnikach lub przeszkodach. Ostatecznie akumulatorowa wiertarko-wkrętarka powinna być wystarczająco funkcjonalna, aby umożliwić użytkownikowi wykonanie małego projektu w bardziej wydajny sposób niż przy użyciu narzędzi ręcznych.

Konstrukcja wiertarko-wkrętarki wymaga, aby jej użycie miało wyraźną przewagę nad jej odpowiednikiem narzędzia ręcznego, a także by mogła działać w sposób, w jaki jej przewodowy odpowiednik nie mógł tego zrobić. Wiertarki akumulatorowe muszą mieć moc do generowania niezbędnego momentu obrotowego dla funkcji, które są uważane za funkcje przeciętnego zastosowania, w szybszy i znacznie łatwiejszy sposób niż narzędzie ręczne. Oznaczenia i etykiety na narzędziu muszą być wystarczające, aby niedoświadczony przeciętny człowiek mógł je zrozumieć i używać. Żywotność baterii i czas ładowania powinny być zoptymalizowane tak, aby były jak najdłuższe. Wiertarki bezprzewodowe muszą zapewniać wystarczającą moc, a jednocześnie muszą być przenośne i lekkie, aby wykonywać funkcje wymagające użycia w obszarach, w których wiertarki przewodowe lub pneumatyczne stanowią niedogodność.

Jak zapewnić sobie komfort w trakcie pracy?

Bity to narzędzia, które znajdują się na końcu wiertła i mają wiele różnych kształtów, w celu dostosowania do prowadzenia, wiercenia, mieszania lub cięcia. Jak wybrać wiertarko-wkrętarkę, która będzie miała w zestawie bity oraz inne potrzebne elementy? Materiał wierteł różni się również w zależności od wierconej powierzchni. Do cięcia można nawet wstawić małe kółka tnące, chociaż zasadniczo głównym przeznaczeniem wiertarek akumulatorowych jest wiercenie.

Najlepsza wiertarko wkrętarka akumulatorowa

Wiertarko-wkrętarka ma być przenośna i wystarczająco mała, aby znaleźć się w ciasnych miejscach, dzięki czemu nadaje się do domu lub samochodu. Nie ma szkodliwych spalin, dlatego może być stosowana wewnątrz lub na zewnątrz. Oprócz wykonywania otworów służy również do łączenia materiałów za pomocą śrub. Fizyczny wkład do wiertła to siła osiowa do spustu, która jest zwykle dostarczana przez palec wskazujący, z trzonem wiertła w dłoni. Jeśli sprzęgło jest ustawione do przodu, uchwyt obraca się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, jeśli sprzęgło znajduje się w środku, spust nie byłby w stanie wcisnąć, a jeśli sprzęgło jest ustawione na bieg wsteczny, uchwyt obracałby się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

Aby obsługiwać wiertarkę, należy najpierw naładować akumulator. Po około 2 godzinach akumulator zostanie w pełni naładowany i może zostać wsunięty na podstawę wiertła. Niektóre możliwe do przewidzenia problemy z konstrukcją wiertła wynikają z niezamierzonego użycia i nieprawidłowego użytkowania. Użytkownicy mogą używać wiertła do poszerzania otworów, grawerowania przedmiotów.

Budowa wiertarko wkrętarki

Podczas wstępnej kontroli złożonej wiertarki akumulatorowej odnotowano kilka rzeczy. Większość nieelektrycznych elementów wiertła jest wykonana z twardego plastiku. Te plastikowe elementy zostały wyprodukowane w taki sposób, aby zatrzaskiwały się i utrzymywały swoją pozycję przy minimalnym użyciu śrub. Złożony kształt, a także wiele grzbietów wsporczych sugeruje, że części te zostały wyprodukowane za pomocą formowania wtryskowego. Demontaż wiertła był dość prosty; śruby utrzymujące razem elementy zewnętrzne zostały bardzo szybko zidentyfikowane i usunięte zwykłym śrubokrętem.

Demontaż wewnętrznych elementów wiertła ujawnił pewne bardziej złożone zespoły, w szczególności element przenoszący moment obrotowy z silnika elektrycznego na wiertło. Wydaje się, że liczba plastikowych części wiertła została ograniczona do minimum. Wiertło nie jest zaprojektowane do łatwego demontażu, a następnie ponownego złożenia. Należy o tym pamiętać.

Wysokiej jakości wiertarko wkrętarki

Podczas zakupu osoba powinna zastanowić się do czego będzie wykorzystywać sprzęt. Jak wybrać wiertarko-wkrętarkę, która będzie nie tylko estetyczna, ale również funkcjonalna? To pytanie zadawane jest przez wiele osób, które szukają narzędzia w sklepie. Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa wykorzystywała wiele różnych części z różnych materiałów. Można twierdzić, że ilość energii niezbędnej do wytworzenia tak ogromnej liczby części można zmniejszyć, po prostu optymalizując liczbę użytych części.

Najłatwiejszą przewidywaną zmianą może być zdolność wiertarko-wkrętarki do przyjmowania akumulatorów o różnych napięciach. Najważniejszą cechą wiertarko-wkrętarki akumulatorowej jest jej żywotność baterii, ponieważ czas użytkownika na wykonanie zadania jest ograniczony przez żywotność baterii. Jeśli użytkownik jest w trakcie realizacji projektu, a bateria wyczerpuje się, nie ma możliwości zrobienia większego postępu, dopóki bateria się nie naładuje. Ponadto ładowanie akumulatora zajmuje znacznie więcej czasu niż rozładowanie go za pomocą wiertarko-wkrętarki akumulatorowej. Wiertło odniosło sukces pod innymi względami DFE, z których najważniejszą jest: użycie akumulatora, zoptymalizowane wykorzystanie tworzyw sztucznych do obudowy wiertła, różnorodna dostępność bitów.

Jak wybrać wiertarko wkrętarkę - podsumowanie

Niezależnie od tego, czy szukasz prostego wiertarko-wkrętarki, czy misternie zaprojektowanego wiertła, dobrą wiadomością jest to, że na rynku jest szeroki wybór. Kilka z tych wierteł ma wbudowane funkcje do obsługi jedynych w swoim rodzaju zadań. Zakładając na przykład, że wykonujesz dużo wierceń w trudno dostępnych miejscach, potrzebujesz wiertarko-wkrętarki, która jest stosunkowo lekka. Ważny jest również akumulator. Trzeba wybrać taki, który będzie się szybko ładował.

Ponadto potrzebujesz wiertarki z lampką roboczą, którą można dotknąć jednym przyciskiem, abyś mógł zobaczyć, co robisz, nawet jeśli znajdujesz się w słabo oświetlonym miejscu lub w całkowicie ciemnej przestrzeni.

Jeśli wiercisz w odpornych powierzchniach, potrzebujesz wiertarko-wkrętarki akumulatorowej z odłączanym uchwytem bocznym zapewniającym stabilność wraz z kilkoma biegami dla maksymalizacji momentu obrotowego. Jeśli masz do czynienia z naprawdę trudnymi powierzchniami, możesz poszukać wiertarki z ustawieniem młotka do wpychania wiertła jako sposobu na wkręcenie głębokich śrub do domu.

Każdy, kto codziennie korzysta z wiertarko-wkrętarki akumulatorowej, powinien skorzystać z modelu wyposażonego w co najmniej dwie baterie. Akumulatory litowo-jonowe są standardem branżowym, ponieważ są trwałe i solidne. Posiadanie wiertarko-wkrętarki oznacza, że nie trzeba jej podłączać, co umożliwia wiercenie w dowolnym miejscu i czasie. Ponadto większość akumulatorowych wiertarek jest na tyle lekka, że można je schować wzdłuż paska narzędzi.

Ranking wiertarko wkrętarek


Zakup odpowiedniego urządzenia to znakomity start do samodzielnego wykonywania różnych napraw domu. Sprawdź nasz ranking wiertarko wkrętarek, przygotowany przez prawdziwych majsterkowiczów. Wiertarko wkrętarka przyda Ci się między innymi, podczas skręcania mebli, mocowania obrazów na ścianach, wiercenia otworów w drewnie, czy też innych materiałach. To uniwersalny sprzęt, który powinien być w domu każdego prawdziwego mężczyzny. Jeśli masz wątpliwości co do tego, które urządzenie wybrać, niech podpowiedzią będzie nasz profesjonalny ranking.