pokrowiec na parasol ogrodowy

Osoby mające obok domu własny ogródek, na pewno spędzają w nim dużo czasu w okresie wiosennym i letnim - często pod parasolem ogrodowym. Gdy przychodzi jesień, trzeba zabrać się za zabezpieczanie wyposażenia, w tym warto mieć pod ręką specjalny pokrowiec na parasol. Jesteś zdziwiony, bo do tej pory chowałeś go po prostu do piwnicy lub ustawiałeś gdzieś pod ścianą budynku? Pokrowiec, do dużo lepsze rozwiązanie. Jeśli chcesz wiedzieć dlaczego, to nie zamykaj jeszcze tej strony. Przedstawimy Ci jego najważniejsze zalety.

Ochrona parasola ogrodowego

Współczesne parasole ogrodowe to często konstrukcje naprawdę majestatyczne. Nie tylko chronią one przed promieniami słonecznymi w czasie wyjątkowo pięknego, ale upalnego dnia. Mają one również charakter estetyczny. Wspaniały ich wygląd stanowi uzupełnienie wyglądu tarasu czy niewielkiej przestrzeni wypoczynkowej zaaranżowanej w ogrodzie.

Oczywiście parasole są przeznaczone do użytku zewnętrznego. Z tego powodu wykonuje się je z materiałów, które teoretycznie powinny znosić największe nawet trudy pogodowe. To między innymi aluminiowe stelaże, odporne na działanie wilgoci, stosunkowo lekkie i wytrzymałe jednocześnie. Główną częścią parasoli powinien być poliester, ale niestety nierzadko znajdziemy go tylko w droższych modelach.

Najważniejsze w tym wszystkim jest jednak to, że szczególnie okres zimowy poddaje to wyposażenie bardzo poważnej próbie. Silne mrozy, dużo wilgoci, wiatr oraz śnieg – parasol zapewne przetrwa jeden czy dwa sezony w takich warunkach, ale jego żywotność na pewno zostanie skrócona.

Pokrowiec na parasol zamiast chowania w piwnicy lub w garażu

Najczęściej stosowaną metodą przechowywania tego akcesorium, jest złożenie go i zniesienie do piwnicy lub garażu. Teoretycznie parasol jest w ten sposób chroniony przed wiatrem czy siarczystymi mrozami, ale nie są to warunki idealne. W takich miejscach pojawia się mnóstwo wilgoci. Na materiale złożonego parasola tworzą się różne zakamarki, do których wchodzi się woda i zostaje tam na bardzo długo. W efekcie materiał pokrywa się warstwą pleśni. Nawet po jej usunięciu może pozostać brzydka plama, a i niestety pleśniejący materiał traci swoją wytrzymałość.

Parasol ogrodowy– dlaczego nie zostawiać go na zewnątrz pod dachem?

pokrowiec na parasol ogrodowy obrazek 2

Nie można brać aż tak dosłownie tego, że parasole ogrodowe są odporne na najtrudniejsze nawet warunki. Owszem, w okresie letnim, gdy temperatury są stosunkowo wysokie, dużo deszczu nie zrobi im krzywdy. Wiemy, że wiele osób pozostawia swoje parasole na ogrodzie. Są one składane, a następnie przenoszone po prostu gdzieś pod daszek przy ścianie budynku.

Doskonale rozumiemy takie zachowanie. Wielkie parasole ogrodowe to wyjątkowo ciężkie konstrukcje, które niełatwo jest gdzieś przenieść, a składanie nie ma sensu. Niestety parasol pozostawiony na świeżym powietrzu pod dachem nie będzie miał lekkiego życia. Największym zagrożeniem są mrozy potęgowane przez wiatr. Materiał osłaniający nas latem przed promieniowaniem UV, po prostu kruszeje i traci swoją trwałość.

Dodatkowo cała konstrukcja może stracić na wyglądzie. Jeśli producent nie zastosował wysokiej jakości farb do pomalowania stelaża, to bardzo możliwe, że na wiosnę zacznie ona po prostu odpadać.

Pokrowiec na parasol to proste i pewne rozwiązanie

Zdecydowanie najlepszym, a i jednocześnie najprostszym wyjściem z tej sytuacji jest po prostu użycie specjalnego pokrowca. W naszym sklepie internetowym znajdziecie szeroki ich wybór, przez co dopasowanie do konkretnego parasola nie będzie stanowiło żadnego problemu.

Wykorzystując pokrowiec na parasol nie trzeba całej konstrukcji nigdzie przenosić. Wystarczy po prostu dokładnie ją złożyć, a następnie naciągnąć na nią materiał. Polecamy jednak wcześniej poczekać na trochę cieplejszy i przede wszystkim słoneczny dzień. Warto bowiem parasol dokładnie umyć przed złożeniem go na kilka kolejnych miesięcy. Czyścimy zarówno materiał na czaszy, jak i całą konstrukcję z wszystkich zabrudzeń. Następnie należy odczekać, aż wszystko bardzo dokładnie wyschnie.

Prosty i łatwy w użyciu

Nowoczesny pokrowiec na parasol jest wyjątkowo prosty w użyciu. Wyposażony jest w mnóstwo ściągaczy, dzięki którym da się go idealnie dopasować do każdej konstrukcji. Co ważne, proponujemy wyłącznie akcesoria najlepszych producentów. Wykonane są one z wysokiej jakości materiałów. To gwarancja, że ochrona będzie wyjątkowo skuteczna nawet przy bardzo ostrej zimie. Materiały te wykazują się także trwałością. Pokrowiec na parasol z pewnością posłuży bezproblemowo przez wiele sezonów.

Kiedy przyjdzie wiosna, nie trzeba męczyć się z ponownym rozstawianiem wszystkiego. Gdy pogoda będzie zachęcała do spędzania czasu na świeżym powietrzu, wystarczy ściągnąć pokrowiec, rozłożyć parasol i cieszyć się jego funkcjonalnością.

pokrowiec na parasol ogrodowy

Kupując parasol do ogrodu uważaj na winyl!

Na koniec pewna rada z naszej strony – stosując się do niej będziecie cieszyć się swoim parasolem przez wiele długich sezonów. Jeśli inwestujecie w takie akcesorium ogrodowe, zwróćcie uwagę na to, z czego wykonane zostało poszycie parasola.

Niestety w tańszych modelach producenci nadal stosują materiały stosunkowo niskiej jakości. Aby zabezpieczyć je przed wilgocią i promieniowaniem UV, pokrywają je ciekną warstwą winylu. Latem faktycznie doskonale się to sprawdza, ale zima wszystko dokładnie weryfikuje. Winyl nie jest odporny na niskie temperatury. Materiał zacznie pękać i bardzo możliwe, że już po jednym tylko sezonie cały parasol (pozostawiony wcześniej na świeżym powietrzu) nie będzie się do niczego nadawał.

Tutaj nie pomoże pokrowiec na parasol, gdyż problemem jest mizerna odporność na niskie temperatury. Warto więc zainwestować w produkt wyższej jakości. Tam poszycie wykonywane jest z poliestru. Skutecznie chroni on przed deszczem i UV, ale jednocześnie jest odporny na niskie temperatury.

Najwyższej jakości pokrowce na parasol ogrodowy

Pamiętajcie, że jeśli chcecie kupić naprawdę solidny i jednocześnie niedrogi pokrowiec na parasol, zajrzyjcie do naszego sklepu. Mamy ich naprawdę wiele i z pewnością znajdziecie tutaj coś idealnie dopasowane do własnych potrzeb. Sprawdźcie też naszą ofertę na produkty z kategorii: dom i ogród. W naszej ofercie znajdą Państwo również najwyższej jakości meble ogrodowe.